Ağ Günlükleri

Oda termostatları hakkında üçbeş satır

Oda termostatları bir çok bakımdan ayrılırlar. Kablolu-kablosuz, dijital-anolok, markalar ve derece aralığı. Öncelikle bu ürünler en çok kafa karışıklığı olan bahar aylarında işe yarar. Bir de uzun süre evde olunamayacaksa, kombi ve tesisatın donmasına karşı sistemi normalde çoğu kombide mümkün olmayan 10 derece sıcaklıkta tutarak ucuza korumuş olur. Peki nedir bu oda termostatları?

Sony xperia z2 boot loader kilidini açmak ve android 6 root

2015 yılından beridir Sony xperia z2 telefon kullanıyorum. Aşağıya telefonunm daha verimli nasıl kullanılacağını yazacağım ama öncelikle bir hatırlatma ve açıklama yapmalıyım.
Deneme, D6503 ile yapıldı. Yapılacak işlemlerde az da olsa telefonunuzun hasar görmesi, kullanılamaz hale gelmesi itimali vardır ve sorumluluk kabul etmiyorum. İşlemleri kendim de yaptığım ve bir zarara uğramadığım için, yapmaya çalışırken günlerce kaynak bulamadığım ve çok zorlandığım için bilgi paylaşımı duyarlılığımdan dolayı buraya yazıyorum hepsi bu. Root konusunda yıllar önce şuraya karalamışım bir şeyler.

MAĞAZAYA YASA DERSİ

Bir kaç yıl önce benimle birlikte bir yakınımın başından geçmiş bir olayı yazacağım. Yazacağım ki belki yol gösterici olur. Yakınım, (İsmi lazım değil,) kredi kartsız taksit yapan bir mağazadan cep telefonu almış. Bir hafta olmuş ve telefon emekliliğini istemiş. Cihazı ne yapsalar çalıştıramamışlar. Korkmuş bir şekilde beni aradılar. Endişeye gerek olmadığını söyledim ve malum mağazaya yönlendirdim. Mağaza müdürü, "satılan mal geri alınmaz. Değişiklik falan unutun.

istanbulda yaşamak

İstanbul, adına türküler şiirler yazılan bu şehre yerleşeli 1 yıl oldu. Şöyle dönüp baktığımda resimde aynen şunları görüyorum. İstanbul'u diğer büyük şehirlerle kıyasladığımızda, istanbul'un bambaşka bir büyüsü var. Örneğin Ankara'yla kıyaslayacak olsak, Ankara başkent olduktan sonra zorla büyütülmüş bir şehir. Bir kentin büyük şehir olabilmesi için bolbol avm alt geçit vs olması ve kalabalıklar yetmiyor malesef. Büyük şehir olabilmek birazda o şehrin geçmişiyle alakalı... İstanbul bin yıllardır büyük şehir ve hatasıyla sevabıyla büyük şehir olmanın hakkını verebiliyor.

yardım kelimesinden ne anlıyorsunuz?

örneğin siz; yardım kelimesini duyunca aklınıza ilk gelen nedir? Sadaka, gönüllü yapılan bir iş, istek halinde karşıdaki için yapılan bir şey... Örnekleri uzatmak mümkün. Peki bir engelliyle yardım kelimesini yanyana koyduğunuzda bir bakın bakalım bu kez aklınıza ilk hangisi geliyor?
Bir gün evden çıktım. Eşim arkamdan seslendi; "gelirken kanat al."

Sayfalar

RSS - ağ günlükleri beslemesine abone olun.