Buradasınız

mustafa doğan ağ günlüğü

örnek olarak yazılmıştır

burası günlük adıyla anılan bir köşe yazar ve yazıları alanıdır. dilerseniz bu alanı kullanarak sizlerde köşe yazısı tarzı değerlendirme ve yorumlarınızı yazabilirsiniz. konu kısıtlaması olmaksızın yazacağınız yazılarda hakaret, ahlak kurallarına ve yasalara aykırı kelime ve cümleler kullanmayınız. yazarken şunlara dikkat edilmelidir.
1. buradan soru sorulup cevap aranmaz. sorularınızı forum bölümüne konu açarak sorunuz.
2. buradan program tanıtımı vs yapılmaz bunun için program dokümanları bölümünü kullanınız.

Sony xperia z2 boot loader kilidini açmak ve android 6 root

2015 yılından beridir Sony xperia z2 telefon kullanıyorum. Aşağıya telefonunm daha verimli nasıl kullanılacağını yazacağım ama öncelikle bir hatırlatma ve açıklama yapmalıyım.

MAĞAZAYA YASA DERSİ

Bir kaç yıl önce benimle birlikte bir yakınımın başından geçmiş bir olayı yazacağım. Yazacağım ki belki yol gösterici olur. Yakınım, (İsmi lazım değil,) kredi kartsız taksit yapan bir mağazadan cep telefonu almış. Bir hafta olmuş ve telefon emekliliğini istemiş. Cihazı ne yapsalar çalıştıramamışlar. Korkmuş bir şekilde beni aradılar. Endişeye gerek olmadığını söyledim ve malum mağazaya yönlendirdim. Mağaza müdürü, "satılan mal geri alınmaz. Değişiklik falan unutun.

istanbulda yaşamak

İstanbul, adına türküler şiirler yazılan bu şehre yerleşeli 1 yıl oldu. Şöyle dönüp baktığımda resimde aynen şunları görüyorum. İstanbul'u diğer büyük şehirlerle kıyasladığımızda, istanbul'un bambaşka bir büyüsü var. Örneğin Ankara'yla kıyaslayacak olsak, Ankara başkent olduktan sonra zorla büyütülmüş bir şehir. Bir kentin büyük şehir olabilmesi için bolbol avm alt geçit vs olması ve kalabalıklar yetmiyor malesef. Büyük şehir olabilmek birazda o şehrin geçmişiyle alakalı... İstanbul bin yıllardır büyük şehir ve hatasıyla sevabıyla büyük şehir olmanın hakkını verebiliyor.

yardım kelimesinden ne anlıyorsunuz?

örneğin siz; yardım kelimesini duyunca aklınıza ilk gelen nedir? sadaka, gönüllü yapılan bir iş, istek halinde karşıdaki için yapılan bir şey... örnekleri uzatmak mümkün. peki bir engelliyle yardım kelimesini yanyana koyduğunuzda bir bakın bakalım bu kez aklınıza ilk hangisi geliyor?

sadece kağıt para girişi yapınız diyor ama

İstanbulda yaşayanlar bilir. Taksi ve minübüsler hariç her toplu taşıma aracında geçen kart veya küçük adına akbilde denen metal aksesuarlar vardır. Bunlara para doldurulur ve cihazlara okutularak seyehat edilir. Bu araçlara para doldurmanın da birkaç yolu vardır. Bu yollardan biride otomatik makinalara kart veya akbil okutularak para verilir ve o parayı içine çeken cihaz karta yükleme yapar. Arada sırada da yükleme yapamaz ve parayı iyade eder. Fakat aldığı kağıt parayı değilde yerine bozuk para iyadesi yapar. Mesela siz 20tl verirsiniz oda size 20 tane 1tl iyade eder.

göz görmeyince gönül katlanırmış

hani bir atasözümüz vardır göz görmeyince gönül katlanır der. gu söz hasreti dindirmek, ayrılık acısına su serpmek için söylenmiş bir söz olsa gerek. bizim camiyada durum tam tersi olur çoğu zaman. göz görmez gönülde katlanmak istemez. ama biz avuturuz gönüllerimizi. biz böylede yaşayabiliriz deriz. biz kendimizi yetiştirdik deriz. diğer insanlardan farkımız yok deriz. ama bizim kendimize bakışımızla, başkalarının bizlere bakışı arasındaki farkı görmeyiz çoğu zaman. projeler geliştirilir bizler için. bizim yararımıza olacağı söylenen ve iyi niyetle düşünülen projeler.

görengöz beklentileri karşıladımı?

şubat ayı sonunda yıllardır sözü edilen görengöz uygulaması yüklenmiş htc marka telefonlar biz görme engellilere dağıtıldı. on günlük deneme fırsatı bulduğum cihaz hakkındaki düşüncelerimi, tesbitlerimi, ve önerilerimi buraya yazacağım. öncelikle ulaştırma bakanlığı eliyle bu projeyi düşünen, görme engellileri evlerinde değilde sokaklarda hayal eden devletimize sonsuz teşekkürler. cihaz hiçbir işe yaramasa bile bu düşünce tarzı bizleri mutlu etmelidir diye düşünüyorum.

istanbulun hırsızlarından ilk merhaba

istanbula geleli henüz 8 ay oldu. daha önce sekiz dokuz tane şehirde en az 1 yılımı geçirdim. oralardada kulağımıza çarpardı mahallede hırsız dolaşıyormuş dikkatli olun kapınızı iyi kilitleyin diye. 19/02/2012 pazar günü sıradan bir pazar günüydü. pazar günü bizim orada semt pazarı kurulur. eşim sebze ihtiyacından söz edince evden çıktık. herşey iyi gidiyordu. alışverişin yorgunluğu ve yapılması gereken bir işin yapılmış olmasının rahatlığıyla evimize dönüyorduk. karşımıza yaptığımız işten çok daha fazlasının süpriz olarak çıkacağını nereden bilebilirdik?

RSS - mustafa doğan ağ günlüğü beslemesine abone olun.