Sizlere buradan drupal gibi koca bir sistemi tam anlamıyla öğretme iddiasında değilim. Ben elinizden tutup giriş kapısına götüreceğim, binanın içini keşvetmek ve odanızı bulmak size kalacak.
1. öncelikle eklentiler linkini kullanarak açıklamalar doğrultusunda size lazım olacak eklentileri belirleyip işaretleyin.
2. kişiler linkinden misafirlerin neler yapabileceğini yada yapamayacağını belirleyin. (mesela üye olmadan da yorum yapılabilsin mi?)
3. görünüm linkinden bir tema seçin ama buna mecbur değilsiniz.
4. yapı, bilokları yönetin linkine girip neyin nerede görüneceğini belirleyin. (satır ağırlıkları gizliyse görünür yapın, eksiler yukarıda artılar aşağıda görünecektir.)
5. Yapı linkine gireceksiniz.
6. içerik türleri linkine gireceksiniz.
7. Zaten satır aralarında açıklamalar var. Alanları yönet, görüntüyü yönet gibi linklere girip inceleyin. (ipucu, alanları yönet linkinden mesela üyelik sayfasına sözleşmeyi kabul ediyorum onay kutucuğu koyabilirsiniz veya anket alanına bir açıklama alanı ekleyebilirsiniz.)
8. içerik ekle linkinden açıklamaları da dikkate alarak dilediğiniz türden içerik ekleyip yayınlayabilirsiniz. (umarım dikkatinizi çekmiştir; önce içerik ekleme alanlarını kafamıza göre düzenledik, şimdide yayınlanmak üzere içerik ekliyoruz.)

Yorum ekle