Kurulum drupal kurulumunun aynısı desek yeridir. Küçük farklar var sadece. Ekte türkçe dil dosyası var onu indirin. Backdrop cms benim de kullandığım türkçe ve bazı eklentilerin içine dahil ettiği sürümi isterseniz aşağıdan indirebilirsiniz. Yazıyı okuduktan sonra, türkçe dil dosyasının altında backdrop türkçe ve eklentili 7z dosyasını da bulacaksınız. Ama yeelleştirilmiş dosya tercih etmem diyorsanız Backdrop güncel sürümünü, birazdan karşınıza çıkacak linki tıklayıp indirin. Sayfayı kapattığınızda yeniden buraya dönmüş olacaksınız, okumaya devam edin. Şimdi burayı tıklayıp, Backdrop sitesine gidin.Dosyayı indirdiğinize göre maddelere geçebiliriz.
1. C-panelden veri tabanı oluşturun ve ismini, kullanıcı adını, şifresini bir yere not edin.
2. İndirdiğiniz Backdrop zip dosyasını zipten çıkarın.
3. Benim de kullandığım dosyayı kullanacaksanız bu maddeyi ve 4. maddeyi geçin. Çıkan klasöre girin ve files klasörünün içine translations adında yeni bir klasör oluşturun.
4. aşağıdan indireceğiniz backdropcms-1.19.tr.po dil dosyasını Adını kontrol ederek ve burada yazdığı gibi değilse düzelterek, oluşturduğunuz translations klasörünün içine kopyalayın.
5. Backdrop klasörünün içini, (toplam dosya ve klasör sayısı 14) ctrl a ile seçin ve ftp içindeki www klasörünüze kopyalayın.
6. Web adresinizi ziyaret edin.
7. dil türkçe olarak gelmesi lazım devam edin.
8. Veritabanı bilgilerinizi girin. Hani az önce not almıştınız.
9. Veri tabanı bilgilerini doğru girmişseniz, kurulum başlayacak sonuçlanmasını bekleyin.
10. Zaten türkçe yönlendiriyor. Kullanıcı adınız, e-postanız, parolanız vs. Doğruca girin.
11. Siteniz karşınızda.

Yorum ekle