merhabalar, ben, drupalda, örneyin filimler adı altında bir temel sayfa oluşturdum. daha sonrada, dini filimler adı altında bir sayfa açarak filimler sayfasının içine yönlendirdim ancak ne hikmetse filimlerin içinde açmış olduğum dini filimler sayfası gözükmemektedir. ne yapmam gerek.

yorumlar

Pt, 08/05/2017 - 20:51

Temel sayfa yerine kitap sayfa kullanırsanız alt sayfa ekle linkine tıklayarak Dilediğiniz kadar iç içe sayfalar oluşturabilirsiniz

geçmişe dönüp keşke demektense, geleceğe dönüp belki demeyi tercih etmeli insan.

Pt, 08/05/2017 - 23:41

merhabalar bilgileriniz için teşekkür ederim içerik ekle kısmında bir tek makale, ve, temel sayfa görünmekte. nasıl yapa bilirim.

Sa, 09/05/2017 - 00:00

Eklentiler linkinden book eklentisini aktif etmeniz lazım.

geçmişe dönüp keşke demektense, geleceğe dönüp belki demeyi tercih etmeli insan.

Sa, 09/05/2017 - 19:10

merhabalar, eklentiyi aktifleştirdim teşekkür ederim sayfada gayet güzel çalışıyor fakatşöyle bir sorunla karşılaştım, örnek yazılı anlatımlar, adında bir sayfa açtım, oraya bir makale göndermek istiyorum, herşeyi tamamlıyorum: anasayfaya yükseltilmiş işaretinide kaldırıtyorum, sadece o sayfada gözüksün diğe, ama nedense gözükmüyor, bu nedeen ola bilir.

Sa, 09/05/2017 - 19:25

Kaydet düğmesi ve tıklamadan önce kitap linkini tıklayıp gerekli ayarlamaya yapmanız lazım

geçmişe dönüp keşke demektense, geleceğe dönüp belki demeyi tercih etmeli insan.

Sa, 09/05/2017 - 20:48

merhabalar teşekkür ederim sağolun.

Çar, 10/05/2017 - 14:12

merhabalar, drupalda dosya sisteminden rica etsem kısaca bahsede bilirmisiniz: ben biraz inceledim fakat, klasör, gibi bölümler çıktı karşıma, buyüzden tam, olarak ayarlayamadım.

Per, 11/05/2017 - 11:52

Dosya alanı site içinden dosya yüklemek için kullanılır. O klasör diye söz ettiğiniz alanlar, site içinden yükleyeceğiniz dosyaların hangi klasöre gideceğini belirler. Yükleyeceğiniz dosyanın boyutu, sunucunuzun izin verdiği php bellek limitiyle sınırlıdır. Bu yüzden ben harice yükleyip link kullanma taraftarıyım ama yinede siz site içinde dosya bulundurmak istiyorsanız, sadece dosya ile ilgili ayarları kurcalamanız yetmez. İçerik türlerinden kitap sayfası, temel sayfa gibi türlerin ayarlarını alanları yönet linkine tıklayarak karıştırmanızı, ancak emin olmadan kaydet düğmesini tıklamamanızı öneririm. Eğer yayında bir siteniz varsa orayı karıştırmak yerine, bir deneme sitesi kurup orada alıştırmalar yapmanız daha mantıklı olacaktır. Deneme sitesini bilgisayarda çalıştırabileceğiniz wamp, xamp gibi programlar var araştırmanızı öneririm. Birde ayarlardan yönet, oradan da dizin linkini tıkladığınızda siteyle ilgili bütün ayarların yüzde doksanı elinizin altına gelecektir kolay gelsin.

geçmişe dönüp keşke demektense, geleceğe dönüp belki demeyi tercih etmeli insan.

Per, 11/05/2017 - 17:33

merhabalar, bende aslında öyle düşünmüşdüm ancak, birde size danışmak istedim. bilgileriniz için teşekkürler.

Pt, 22/05/2017 - 00:42

merhabalar drupaltabanlı bir sitemiz olduğunu düşünelim, ve, sitedede, dosyalarımızın olduğunu var, sayalım: siteyi nasıl üyelikli yapa bilirim, ben, izinler bölümünden konuk kullanıcı içerikleri görüntülesin işaretini kaldırdım ancak, karşıma erişim engellendi, uyarısını çıkarttı. tekrar işaretlediyimdeyse, erişimm engellendi yasızı kaybolmuş oldu: yani ben sitemin üyelikli olmasını istiyorum nereden yapa bilirim yardımınız için,şşimdiden teşekkür ederim.

Çar, 24/05/2017 - 12:34

http://www.siteadınız.uzantınız./admin/config/people/accounts
tabiki site adınız ve uzantınız alanlarını kendi sitenizin bilgileriyle değiştirmeniz gerekiyor.

geçmişe dönüp keşke demektense, geleceğe dönüp belki demeyi tercih etmeli insan.

Çar, 24/05/2017 - 17:32

merhabalar, evet ayarlara göz attım fakat aynı şekilde oradaki açıklamalara bakarak ayarlarım normal.

Yorum ekle