merhabalar, drupalda ne yaptıysam, ana sayfa içeriyi buloğunu bir türlü yok edemedim ilk önce bir sayfa açıp anasayfaya yükselt, kutusunuişaretleyip kaydet dedim ama sayfada tıpkı bir makalegibi göründü bunun farklı bir yolu varmıdır??? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden bilgileriniz, için, teşekkür, ederim. saygılar

yorumlar

Pt, 15/05/2017 - 10:17

Soruyu tam anlayamadım ama anasayfa konusunda bir şeyler yazalım. ayarlar, yapılandırma, linklerini takip ederek site bilgisi linkine gittiğinizde, orada sizi bir çok ayar bekliyor olacak. normalde drupal'da eklediğiniz içeriğin birer özeti anasayfada gösterilir ama bunu ayarlardan değiştirebilirsiniz. Ana sayfaya yükselt kutucuğuyla birlikte birde sayfaların üzerinde kalıcı kutucuğu vardır; onu da işaretlerseniz Yeni gönderiler geldikçe anasayfada mutlaka bulunmasını istediğiniz yazı aşağıya kaymaz. Örneğin duyurular, hakkımızda gibi... Ana sayfaya kalıcı yazılar koymak için içeriği temel sayfadan eklemenizi öneririm.

geçmişe dönüp keşke demektense, geleceğe dönüp belki demeyi tercih etmeli insan.

Pt, 15/05/2017 - 18:07

merhabalar abi,drupalı ilk kurdumuzda, karşımıza örnek şu siteye hoşgeldiniz, henüz bir ana sayfa içeriyi oluşturulmadı, yazısını alıyorduk. ancak bunu makale falan yayınladdıktan sonra kayboluyor: onun için farklı bir yolunu sormuştum ama senin dediyin gibi, benayarlar bölümüne bir göz atayım. bilgilerin için teşekkür ederim.

Yorum ekle