Bilgisayarınızı kurdunuz ama eski windowstan kalan açılış gitmedi. Yani tek windows kurulu olduğu halde açılışta iki windwos varmış gibi liste çıkıyor ve seçim yapmanız için bekliyor.
O zaman bu bilgisayar öğesine sağ tıklayıp özelliklerden gelişmiş sistem ayarlarına gidip, başlangıç ve kurtarmadan işletim sistemleri listesini gösterme süresi işaret kutucuğunu kaldırmanız yeterli olacaktır. Ancak Bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi varsa ve işletim sistemi sayısından fazla liste öğesi varsa; çözüm başlattaki arama kutucuğuna msconfig yazıp enter basarak ulaşılacak ön yükleme sayfasına gitmekten geçer.
Oradaki işletim sistemleri listesinden kullanmadıklarınızı silebilirsiniz.
İşin içinden çıkamazsanız, Aşağıdaki yorum alanını kullanarak sorularınızı iletebilirsiniz.

yorumlar

selamlar mustafa abi tam olarak şöyle bir kitapçık arıyorum. ilk windows kurulumundan tut taaki yazılım nasıl yazılır yani temelden ileri seviye windows eğitim kitabı aramaktayım açıkçası böyle bir kitap bulabilirmiyiz acaba selamlarımla.

Per, 14/09/2023 - 23:33

Böyle bir kitapçığı hiç araştırmadım. Zira bilgisayarda her alan bir derya. Yazılım dili dediğin üçe dörde ayrılır mesela. Öyle bir kaynak yazılsa, bir kitaplığı dolduracak bir seri olurdu herhalde.

geçmişe dönüp keşke demektense, geleceğe dönüp belki demeyi tercih etmeli insan.

Yorum ekle